Wady i zalety komputera poleasingowego

Komputery poleasingowe cieszą się sporą popularnością. To często bardzo dobra alternatywa dla komputerów nowych. Jest to bowiem możliwość zakupu komputera o wysokich parametrach w często znacznie niższej cenie. Warto zatem wiedzieć, czym są komputery poleasingowe i jakie są zalety oraz wady zakupu takiego sprzętu.

Czym są komputery poleasingowe?

Leasing jest bardzo popularną formą nabywania sprzętu elektronicznego przez firmy. Po zakończeniu umów leasingowych nabyty przez firmy sprzęt trafia do sprzedaży. W ten sposób możliwy jest zakup komputerów poleasingowych. Najczęściej leasing trwa dwa lata. Oznacza to, że komputery poleasingowe, które trafiają do sprzedaży, są komputerami jeszcze całkiem nowymi. Oczywiście, co najistotniejsze, sprzęt poleasingowy, który trafia do sprzedaży, jest sprzętem całkowicie sprawnym. Dodatkowo komputery, które trafiają do firm w ramach umów leasingowych to w zdecydowanej większości komputery klasy biznes. Jest to zatem sprzęt cechujący się najwyższymi parametrami. Zanim takie komputery, już jako poleasingowe, trafią do sprzedaży, są dodatkowo sprawdzane pod kątem ich sprawności oraz gruntownie czyszczone. Oczywiście na zakupione komputery poleasingowe sprzedawcy udzielają gwarancji. Wszystko to sprawia, że zakup takiego sprzętu, jak już wspomniano, to możliwość kupna sprawnego komputera o wysokich parametrach w bardzo korzystnej cenie.

Zalety zakupu komputera poleasingowego

Jak można się domyślić, z kupnem komputera poleasingowego wiąże się wiele zalet. Pierwszą z takich zalet jest możliwość kupna komputera w niskiej cenie. Komputery poleasingowe są znacznie tańsze w porównaniu z nowymi komputerami o bardzo podobnych parametrach. Drugą ogromną zaletą jest możliwość kupna w atrakcyjnej cenie komputera klasy premium. Firmy w ramach leasingu zawsze nabywają komputery wysokiej jakości. Cechuje je duża moc, wydajność. trwałość i bardzo dobre parametry techniczne. Innymi słowy, jest to sprzęt znacznie lepszej jakości w porównaniu z oferowanymi w sklepach nowymi komputerami do użytku domowego. Mówiąc o zaletach komputerów poleasingowych, nie można zapomnieć o ich stanie technicznym. Zanim sprzęt poleasingowy trafi do sprzedaży, przechodzi przez gruntowny serwis. Wszelkie wady czy usterki są zatem skutecznie diagnozowane i usuwane. Dodatkowo sprzęt jest dokładnie oczyszczany. Pamiętać także trzeba, że w ramach większości umów leasingowych komputery poddawane są cyklicznym testom sprawności.

Wady zakupu komputera poleasingowego

Czy z zakupem komputera poleasingowego wiążą się jakieś wady? Mówi się tu przede wszystkim o starzeniu się sprzętu. Część osób podkreśla fakt, że branża IT rozwija się bardzo szybko, a zakup sprzętu poleasingowego to zakup sprzętu, który już nie jest nowy. Taki zarzut mógłby mieć sens, gdyby chodziło tu o zakup typowo komputera używanego. Pamiętać jednak trzeba, że komputery poleasingowe nie są typowymi komputerami używanymi. To sprzęt wysokiej jakości, który wykorzystywany może być z powodzeniem jeszcze przez wiele lat.

Jak zatem widać, zakup komputera poleasingowego może być bardzo korzystną decyzją. Ważne jest jednak, aby taki sprzęt zawsze kupować w sprawdzonym i renomowanym sklepie. Dobrym przykładem może być sklep laurem.pl. Można mieć wówczas pewność, że kupuje się sprzęt wysokiej kasy.