Cenne wskazówki w obsłudze Messengera, czyli jak sprawdzić ilość wiadomości

Messenger jest obecnie aplikacją bez, której większość z Nas nie wyobraża sobie już codziennego funkcjonowania. Przez większość osób aplikacja ta jest uznana za najszybszą i najbardziej popularną formę komunikacji. Coraz więcej z Nas może nie mieć do siebie numeru telefonu, adresu e-mail, ale na Messengerze z łatwością wymieniać ze sobą wiadomości. W niniejszym poradniku przejdziemy krok po kroku w jaki sposób możemy sprawdzić liczbę wiadomości wymienionych z konkretną osobą na czacie. Na wcześniejszym etapie funkcjonowania owej aplikacji istniała taka możliwość w najprostszy z możliwych sposobów- po prostu przewijając rozmowę. Aktualnie możliwość ta została wyłączona. Czy istnieje inna możliwość sprawdzenia tego? Oczywiście, że tak, wszystko zostanie wyjaśnione krok po kroku, aby każdy mógł skorzystać z tej opcji. 

Jak sprawdzić liczbę wiadomości w aplikacji Messenger?

Pierwszą czynnością jakiej musimy dokonać jest to zainstalowanie wtyczki, najbezpieczniej będzie jeśli będziesz korzystał z przeglądarki Chrome. Dodajemy wtyczkę o nazwie React Developer Tools, Należy pamiętać o uruchomieniu przeglądarki ponownie po dodaniu owej wtyczki. Gdy wtyczka jest już poprawnie dodana do Naszej przeglądarki kolejnym etapem jest otwarcie zakładki z Facebookiem, klikamy w ikonę przedstawiającą aplikację Messenger ( w prawym górnym rogu, między ikoną dzwonka dotyczącą powiadomień, a ikoną menu ( 9 kropek ). Następnie wybieramy opcję „Pokaż wszystko w Messengerze”, znajduję się to na samym dole listy prowadzonych konwersacji. Kolejno wybieramy konkretną osobę, z którą chcemy sprawdzić ilość wymienionych treści. 

Kolejnym krokiem będzie kliknięcie w trzy kropki znajdujące się w oknie przeglądarki, znajdują się one w prawym górnym rogu, prostszym rozwiązaniem jest połączenie klawiszy Shift + Ctrl + I. Wybieramy „Narzędzia dla deweloperów”, jeśli użyjemy kombinacji przycisków narzędzie to otworzy się od razu, jeśli jednak wciśniemy wcześniej wspomniane trzy kropki, najpierw musimy wybrać „Więcej narzędzi” a kolejno poszukiwane przez Nas „Narzędzia dla deweloperów”. 

Jedną z ostatnich już czynności zbliżających Nas do sprawdzenia liczby wiadomości w Messengerze jest odnalezienie w wcześniej wspomnianym narzędziu zakładki „Components”. Warunkiem koniecznym do odnalezienia jej jest wcześniej zainstalowana wtyczka (instrukcja zainstalowania jej znajduję się w pierwszym kroku). Wyszukujemy w polu przeznaczonym do wyszukiwania „MessengerDetailView”. Po prawej stronie ekranu odnajdujemy napis „activeThread” i strzałkę z prawej strony. Przewijamy do dołu aż odnajdziemy formułę „messege_count” właśnie tam znajduje się informacja o liczbie przeprowadzonych rozmów z danym użytkownikiem. 

Warto wspomnieć, że wyżej opisany sposób działa tylko i wyłącznie na komputerach, użytkownicy aplikacji Messenger tylko w smartfonach niestety nie będą wstanie skorzystać z wyżej wymienionej metody. 

Jak sprawdzić liczbę wiadomości w Messengerze – krótkie podsumowanie w pigułce krok po kroku 

1. Zainstalowanie wtyczki React Developer Tools

2. Uruchamiamy ponownie przeglądarkę internetową

3. Otwieramy Facebooka, kolejno okienko z Messengerem

4. Wybieramy konkretną osobę, z którą interesuje nas liczba wymienionych wiadomości

5. Wyszukujemy Narzędzia dla deweloperów w opcjach przeglądarki w górnym prawym rogu 

6. Wchodzimy w zakładkę Components, następnie MessengerDetailVIew oraz activeThread

7. Przewijamy do samego dołu aż znajdziemy napis Messege count 

8. Obok formuły Messege count znajduje się liczba i właśnie ona określa liczbę przeprowadzonych rozmów z daną osobą 

Może Ci się również spodoba